Kush ėshtė Paqja Studentore?

Shko poshtė

Kush ėshtė Paqja Studentore?

Mesazh  Admin prej Thu Oct 25, 2007 7:18 pm

Organizata studentore "Paqja Studentore" qė ndryshe njihet edhe si PS-UP ėshtė njė organizatė joprofitabile dhe ka karakter jo partiak dhe me aktivitetin e saj nuk anon nga asnjė program i ndonjė partie politike. Qėllimi i formimit tė kėsaj organizate ėshtė pėrfaqėsimi i vlerave mė tė larta humanitare, ka pėr qėllim lidhjen e vlerave njerėzore nėpėrmjet aktiviteteve kulturore, humanitare dhe sportive tek studentėt. Po ashtu qėllim i organizatės "Paqja Studentore" ėshtė edhe ngritja dhe zhvillimi i jetės studentore nė veēanti si dhe i rinisė nė pėrgjithėsi, pastaj avancimin e jetės kulturore, shkencore, stimulimin e studentėve pėrmes literaturės si dhe udhėzime pėr kėrkim tė diturisė. Luftimi i dukurive negative nė shoqėri dhe kultivimi i vlerave shpirtėrore, etike dhe kombėtare qė do tė jetė nė interes tė ruajtjes sė familjes dhe shoqėrisė. Ne si organizatė do tė angazhohemi tė luftojmė prostitucionin, alkoolizmin, narkomaninė dhe vlerat tjera tė dėmshme e negative tė cilat sjellin varfėri shpirtėrore dhe edukative. Ne synojmė qė tė krijojmė kushte pėr veprimtari informative qoftė tė shkruar, tė dėgjuar apo tė shikuar, synojmė tė ofrojmė mundėsi tė njejta pėr tė gjithė studentėt pa marrė parasysh bindjet politike, religjionin, prejardhjen etnike apo kulturore, gjininė, gjendjen sociale dhe tė tjera. Ne si organizatė do tė mundohemi qė edhe studentėve qė u takojnė shtresave me raste sociale t'u dalim nė ndihmė si me pėrkrahje morale edhe me atė financiare sipas mundėsive.
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 40
Lokacioni : Prishtina
Registration date : 22/10/2007

Shiko profilin e anėtarit http://paqjastudentore.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi