Sa ėshtė i nevojshėm digjitalizimi i Shėrbimit tė Studentėve

Shko poshtė

Sa ėshtė i nevojshėm digjitalizimi i Shėrbimit tė Studentėve

Mesazh  BujarSejdiu prej Tue Jan 01, 2008 3:20 pm

Unė personalisht mendoj qė njė universitet siē ėshtė Universiteti i Prishtinės duhet qė sa mė parė tė ketė njė sistem tė digjitalizuar pėr nevojat e studentėve. Mendoj qė ėshtė absurde qė UP si universitet qė pretendon tė jetė nėn ombrellėn e universiteteve europiane sot nė kohėn e kulminacionit tė zhvillimit tekonologjik tė mos ketė njė sistem qė do t'ua lehtėsonte studentėve nevojat e tyre, nėse jo mė shumė, sikur tė ekzistone ky shėrbim elektronik, studentėt do ta shfrytėzonin pėr mėsim kohėn, qė nuk ėshtė e shkurtė, tė cilėn duhet shpenzuar pėr t'u informuar me ndonjė ndryshim tė mundshėm tė orarit tė ligjeratave, apo tė datės sė provimit, apo tė afateve pėr regjistrim tė semestrit dhe paraqitjes sė provimeve, e mos tė flasim pėr kohėn disa orėshe e disa ditore pėr pritje nė rradhė tė gjata pėr procedurat administrative pranė mini-dritareve tė referentėve pėr t'i kryer punėt e lartėpėrmendura.
Duhet theksuar se ky ėshtė mendimi im por nuk ėshtė thjeshtė njė hamendje apo ėndėrr e parealizueshme. Sistemet e tilla ekzistojnė pothuaj nė tė gjitha universitetet bashkėkohore. Vlenė tė ceket qė edhe njė prej universiteteve private brenda Kosovės posedon me njė sistem tė tillė dhe njė sistem i tillė ėshtė i realizueshėm si nga ana teknike ashtu edhe nga ana financiare.

BujarSejdiu

Numri i postimeve : 1
Registration date : 23/10/2007

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi